آلوده شدن گوشی به بدافزارها، یکی از مشکلات اساسی کاربران اندروید است. منبع ویروس‌ها ممکن است وب‌ سایت های آلوده، کارت حافظه‌ های آلوده و یا حتی کانال های پیام رسان باشند! در اغلب موارد بدافزارها به صورت آگاهانه توسط کاربر، نصب می‌شوند.

در ادامه به راهکارهایی مفید برای جلوگیری از ویروسی شدن اندروید می‌پردازیم.

1. برنامه ‌هایی که برروی دستگاه خود نصب و اجرا می ‌کنید را از فروشگاه ‌های معتبر دانلود و یا خریداری کنید.

2. سعی کنید سیستم ‌عامل اندروید شما به ‌روز باشد تا از حمله های ناشی از حفره های امنیتی شناخته شده در امان باشید و همچنین تمام برنامه های نصب شده نیز باید آخرین نسخه باشند.

3. هنگام نصب برنامه ها برروی گوشی به مجوز دسترسی برنامه که از کاربر درخواست می ‌شود متناسب با هر برنامه، باید بسیار توجه شود.

4. معمولا به برنامه هایی که از شما دسترسی Admin می خواهند بسیار دقت کنید.

5. از وصل شدن به شبکه های WIFI ناامن و غیر مطمئن اجتناب کنید. درصورتی ‌که مجبور به استفاده از شبکه WIFI عمومی شدید، حتما از VPN استفاده کنید تا داده ‌های ورودی و خروجی به صورت رمز شده باشند و خطر لو رفتن اطلاعات شما کاهش یابد.

در بسیاری مکان های عمومی اینترنت WIFI رایگان برای استفاده موجود است. نکته مهم این است که شما باید هنگام اتصال به چنین شبکه های رایگانی مراقب باشید چرا که افراد سودجو می توانند از طریق WIFI عمومی اطلاعات شما را به راحتی بدزدند! قبل از اتصال به این شبکه ها در مورد ارائه دهنده آن و معتبر بودنش اطمینان حاصل کنید.

6. از آخرین نسخه آنتی ‌ویروس اندرویدی که پایگاه داده آن نیز به روز شده می باشد استفاده کنید.

با استفاده از یک برنامه آنتی‌ویروس چند چشم اضافی برای مراقبت از خودتان دارید. این کار به شما در امن نگه داشتن هویتتان در هنگام وب گردی کمک می کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!