🤓همیشه با شک استفاده کن!

🙁 این روزا برنامه های زیادی هستند که نیازهای ما را در کارهای روز مره و شخصی و حتی اداری برطرف می کنند. اما بعضی وقت ها همین برنامه ها دسترسی هایی از ما میخواهند که اصلا لزومی برای استفاده از آنها در فعالیت اونها نداره! پس چرا این دسترسی ها را لازم دارند!! پس بهتره یه مقدار با شک اجازه دسترسی قابلیت های گوشی رو به برنامه ها بدیم!

🤩 خیلی ساده است؛ تنها باید به کارایی‌های برنامه نگاه کنید. مثلا اینکه‌ مجوز‌ Google Maps استفاده از موقعیت جغرافیایی کاربر را می‌خواهد اتفاق عجیبی نیست. چون ساز و کار برنامه به گونه‌ای است که بدون این مجوز نمی‌تواند بعضی کارهایش را انجام دهد.

😥 ولی اگر یک اپلیکیشن کتاب خوان همین مجوز را بخواهد باید شک کنید. در واقع مجوزها رابطه مستقیمی با کارایی برنامه داشته و در صورتی که اپ نیازمند دسترسی‌های اضافی باشد دو فرضیه به وجود می‌آید: یا با یک بدافزار مواجه هستید و باید پاکش کنید و یا سازنده بدون توجه به نیازهای برنامه، دسترسی‌ها را انتخاب کرده است.

😨 جالب اینجاست این مسئله تنها محدود به اپلیکیشن‌های کوچک نبوده و برای برنامه‌های بزرگ نیز شاهد این دسترسی‌های عجیب هستیم.

💜آنتی ویروس اندروید پادویش به شما در این مسئله کمک میکنه تا اگر برنامه ای به ظاهر سالم اما در باطن مخرب است را شناسایی و متوقف میشه.

😎اگر مشکلی داشتید و یا سوالی براتون به وجود اومد در دایرکت یا چت سایت با ما در ارتباط باشید.

با پادویش امنیت را تجربه کنید… 😍

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!