نرم افزار های آنتی ویروس زیادی تولید شده اند و افراد معمولا با توجه به بودجه، شناخت و سلیقه خود یکی از آنها را خریداری و استفاده می کنند. نکته ای که خیلی از افراد از آن غافل اند موتور آنتی ویروس ها می باشد. براستی چرا آنتی ویروس ها قیمت های متفاوت از بیست هزار تومان تا یک میلیون تومان دارند. اگر قصد تهیه آنتی ویروس اورجینال را دارید این مطلب را از دست ندهید…

 

 

 

 

جدا از آنتی ویروس های کرک شده و رایگان که با توجه به مطالب قبلی سایت تنها برای تست نرم افزار بوده و عملا هیچ کارایی در حفظ امنیت رایانه ندارند، آنتی ویروس های اورجینال دارای قیمت های متفاوتی هستند. وقتی شما از یک فروشنده تقاضای یک آنتی ویروس خارجی می کنید به شما آنتی ویروس های متفاوت از 100 هزار تومان تا یک میلیون تومان را پیشنهاد می دهد. وقتی هم که تقاضای آنتی ویروس ایرانی را می کنید احتمالا به شما پیشنهاد های متفاوت از 20 هزار تومان تا 90 هزار تومان را می دهد. در این مطلب دلیل این تفاوت قیمت را بررسی می نماییم.

علت تفاوت قیمت آنتی ویروس ها

در اورجینال بودن خیلی از این آنتی ویروس ها شکی نیست. اما یکی از دلایل اینکه یک آنتی ویروس ده برابر دیگری قیمت دارد، کیفیت عملکردی آنها می باشد. اصلی ترین دلیل عملکرد بالای یک آنتی ویروس، موتور آن می باشد. وقتی یک آنتی ویروس دارای موتور بسیار قوی و پیشرفته باشد، قطعا عملکرد آن در شناسایی و کشف ویروس های جدید افزایش یافته و به طبع آن از ارزش و قیمت بالاتری برخوردار می باشند.

آنتی ویروس با موتور دیگران!

نکته ای که خیلی از افراد نمی دانند، اینست که برخی از آنتی ویروس ها از موتور دیگر آنتی ویروس ها استفاده می کنند و خود هیچ تکنولوژی در آن زمینه ندارند. کافی است آنتی ویروس مرجع ارتباطات خود را تغییری داده و یا دسترسی به موتور خود را دقایقی مسدود نماید. اینجاست که عملا آنتی ویروس هایی که موتور مربوطه را کپی کرده اند از کار افتاده و دیگر هیچ کارایی ندارند. از سوی دیگر برای هر تغییر و پیشرفتی در موتور مربوطه باید چشم انتظار آنتی ویروس مرجع باشند. بنابراین به شما توصیه می کنیم تا قبل از خرید هر آنتی ویروسی ابتدا درباره موتور آن تحقیق نمایید.

آنتی ویروس ایرانی بخرم یا خارجی؟

همانطور که می دانید تفاوت قیمت آنتی ویروس های ایرانی و خارجی به علت افزایش زیاد قیمت ارز می باشد. وقتی در طول سه سال قیمت ارز پنج برابر شد، قیمت مشهور ترین آنتی ویروس خارجی نیز از 200 هزار تومان به یک میلیون تومان افزایش یافت. بنابراین نمی توان تفاوت قیمت آنتی ویروس خارجی و ایرانی را دلیل بر تفاوت در کیفیتشان دانست. از طرفی برخی از تولیدات داخلی از نظر تکنولوژی همتای رقبای خارجی پیشرفت کرده و گاها از آنها سبقت گرفته اند. همچنین در مواردی که ویروسی با هدف حمله به کشوری خاص تولید و منتشر می شود، آنتی ویروس های بومی به جهت کسب آمادگی برای دفاع در آن موارد خاص قطعا دارای عملکرد بهتری نسبت به آنتی ویروس های غیر بومی می باشند. بنابراین چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ عملکردی استفاده از آنتی ویروس های بومی منطقی تر به نظر می رسد.

کدام آنتی ویروس ایرانی دارای موتور ایرانی می باشد؟

خب اگر تا اینجای کار تصمیم به خرید یک آنتی ویروس ایرانی گرفته اید به شما تبریک می گوییم، زیرا نیمی از مسیر را طی نموده اید. اما نیمه دیگر مربوط به انتخاب آنتی ویروس ایرانی اورجینال مناسب و با عملکرد بالا می باشد. آیا میدانید دلیل تفاوت قیمت 20 تا 90 هزار تومانی بین آنتی ویروس های اورجینال ایرانی چیست؟

باید خدمت شما عرض کنیم که تنها آنتی ویروسی که دارای موتور ملی و ایرانی می باشد آنتی ویروس پادویش می باشد. این در حالی است که سایر آنتی ویروس های ایرانی فقط ظاهر فارسی داشته و موتور آنتی ویروس های خارجی را کپی کرده اند. متاسفانه به دلایل عدم رعایت قوانین کپی رایت استفاده از موتور های مربوطه بدون توافقی دو جانبه ادامه یافته و هر زمان آنتی ویروس های مرجع دسترسی به موتور خود را مسدود کنند همه آنتی ویروس های ایرانی که موتور ملی ندارند، از کار خواهند افتاد.

در این میان آنتی ویروس پادویش دارای موتور کاملا ایرانی بوده و با سالها تلاش شبانه روزی توسط متخصصان و نخبگان ایرانی تولید و انتشار یافته است. بنابراین اگر قصد خرید آنتی ویروس اورجینال ایرانی با موتور ملی را دارید ما به شما تنها گزینه موجود یعنی محصولات پادویش را معرفی می کنیم. با پادویش احساس غرور ملی را به ایرانیان پیشکش می نماییم.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!