در گذشته باجگیران از کاروان ها و رهگذران باج خواهی می کردند و اموال آنها را به تاراج می بردند. امروزه ویروس های باجگیر اطلاعات رایانه افراد را رمز کرده و برای باز پس دادن آنها از کاربران باج خواهی می کنند.

باج خواهی ویروس های باجگیر

امروزه ویروس های باجگیر، بسیار پیشرفته شده اند و از راه های مختلفی همچون ارسال ایمیل یا فلش های آلوده، به رایانه کاربران حمله کرده و اطلاعات ایشان را قفل می کنند. این ویروس ها برای بازگرداندن اطلاعات، از کاربران مبالغ دلاری هنگفتی را اخاذی می کنند. در یکی از حملات اخیر این ویروس ها، شرکت بیمه آمریکایی CNA برای باز پس گرفتن اطلاعات خود، مجبور به پرداخت باج 40 میلیون دلاری شد.

برآورد خسارت وارد شده توسط باجگیر ها

میزان خسارت  وارد شده توسط باجگیران سایبری، تا انتهای سال 2021 میلادی، 20 میلیارد دلار تخمین زده شده است. این برآورد بیشتر از 60 برابر خسارات 325 میلیون دلاری سال 2015 می باشد. پیش بینی خسارات مالی باج افزار ها در جهان تا سال 2031 در تصویر زیر نمایش داده شده است.

بر اساس آمارهای موجود و برآوردهای متخصصان امنیت سایبری، تا انتهای سال 2031 هر 2 ثانیه یکبار، شاهد حملات باج افزار ها خواهیم بود. بر اساس این آمارها، پیش بینی می شود در سال 2031 میزان خسارات مالی باجگیر ها به 256 میلیارد دلار افزایش پیدا خواهد کرد. این عدد بیانگر اوضاع خطرناک امنیت سایبری در سراسر جهان می باشد.

چه کاربرانی از شر ویروس های باجگیر در امان هستند؟

متاسفانه تعداد زیادی از کاربران نسبت به خطرات چنین ویروس هایی بی تفاوت هستند. این کاربران فکر می کنند که این اتفاق تنها برای شرکت های بزرگ و یا افرادی می افتد که در رایانه خود اطلاعات بسیار ارزشمندی دارند. اما آمارها حاکی از آن است که بسیاری از ویروس های باجگیر به رایانه کاربران عادی حمله کرده و اطلاعات آنها را قفل می کنند.

واحد پشتیبانی شرکت نرم افزاری امن پرداز (تولید کننده نرم افزار ضد باجگیر پادویش) روزانه شاهد تماس های مکرر کاربرانی می باشد که گرفتار ویروس باجگیر شده اند. تمامی این افراد قبل از اینکه قربانی این ویروس شوند، نسبت به هشدار های اعلام شده، بی تفاوت بوده اند. این افراد بعد از اینکه گرفتار حملات این ویروس ها شده اند، به فکر چاره افتاده اند. غافل از اینکه تنها راه درمان ویروس های باجگیر، پیشگیری از حملات آنهاست.

به گفته کارشناسان، تنها راه پیشگیری از حملات ویروس باجگیر، نصب نرم افزار ضد باجگیر روی رایانه می باشد. بنابراین جهت مقابله با باجگیرها، از همین امروز به فکر تهیه و نصب نرم افزار ضد باجگیر روی رایانه تان باشید.

بهترین راه پیشگیری از حملات باجگیر ها

بهترین راه پیشگیری و مقابله با ویروس های باجگیر، نصب نرم افزار ضد باجگیر پادویش می باشد. این نرم افزار با حفاظت  چهار لایه در برابر تمامی ویروس های باجگیر مقابله می نماید. همچنین اگر روی سیستم خود آنتی ویروس ندارید، می توانید از آنتی ویروس پادویش نسخه امنیت کامل استفاده نمایید. در صورت نصب آنتی ویروس امنیت کامل پادویش دیگر نیازی به تهیه و نصب نرم افزار ضد باجگیر پادویش نخواهید داشت. آنتی ویروس امنیت کامل دارای قابلیت ضد باجگیر بوده و به گواهی موسسه AV-Test آلمان 100% ویروس های باجگیر شناخته شده و ناشناس را شناسایی نموده و حملات آنها را دفع می نماید.

جهت آشنایی بیشتر با آنتی ویروس پادویش نسخه امنیت کامل و آگاهی از سایر امکانات و ویژگی های آن به صفحه محصول آنتی ویروس ویندوز از منوی بالا مراجعه نمایید. همچنین برای دانلود و استفاده رایگان 20 روزه از آنتی ویروس پادویش اینجا را کلیک نمایید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!