ویروس ماینر با هدف استخراج ارز دیجیتال وارد سیستم می‌شود، با استفاده از آسیب پذیری‌های مختلف و همچنین دانلود فایل‌های مخرب، سیستم و شبکه قربانی را آلوده می‌کند.

 

 

 

 

 

با گسترش روز افزون ارز های دیجیتال، عده زیادی به فکر کسب سود در این زمینه افتاده اند. اگر با این گونه ارز ها آشنا باشید، می دانید که برای کسب رایگان این نوع ارز ها نیاز به در اختیار گرفتن تعداد زیادی کامپیوتر قوی می باشد. این رایانه ها با حل مسائل پیچیده موفق به رمز گشایی و کسب ارز مربوطه می شوند و بدین روش فرد صاحب مقداری ارز دیجیتال می شود. به افرادی که با در اختیار گرقتن رایانه های حرفه ای اقدام به استخراج ارز دیجیتال می کنند ماینر یا معدنچی می گویند.

در اختیار داشتن تعداد زیادی رایانه مخصوص دردسر های زیادی را با خود به همراه دارد. اولا باید هزینه بالایی را برای خرید یا اجاره این دستگاه ها بپردازید. ثانیا احتیاج به مکان مناسبی دارید که دارای یک سیستم خنک کننده نیز باشد. ثالثا فعالیت مستمر این دستگاه ها مصرف برق بالایی دارند و باید هزینه زیادی را بابت مصرف برق بپردازید. و نکته آخر هم اینکه این کارگاه کوچک یک توان خروجی مشخصی دارد و برای افزایش درآمد نیاز به توسعه این کارگاه و هزینه های بیشتر دارید.

دلایل بالا باعث شد تا عده ای از بدافزار نویسان و منتشران ویروس ها به فکر کسب درآمد از رایانه دیگران یا تولید بد افزار ماینر شده اند. در این روش هکر ها رایانه اشخاص مختلف را در خانه خودشان و بدون اجازه به اجاره درآورده و شروع به کسب درآمد و استخراج ارز دیجیتال می نمایند.

 

بدافزار سلیترین
ویروس سلیترین

تصور کنید که ویروسی به رایانه شما منتقل شده و ضمن مصرف بالای حجم ترافیک اینترنت و برق خانه شما، پردازشگر شما را نیز تحت مالکیت خود درآورده و در حال استخراج ارز دیجیتال می باشد. تنها چیزی که نسیب شما می شود اتمام سریع بسته های اینترنت خریداری شده، هزینه برق و رایانه ای که مدام هنگ می کند و خیلی کند شده است، می باشد. اما چیزی که نسیب هکر ها می شود بیگاری از رایانه هزاران قربانی آلوده شده به ویروس ماینر می باشد.

 

راهکار ویروس ماینر
پاک کردن ویروس ماینر

راهکار مقابله با ویروس ماینر

پس اگر حجم اینترنتتان زود تمام می شود و یا سیستم شما کند شده و مدام هنگ می کند به این موضوع شک نمائید. با نصب آنتی ویروس پادویش این مدل از بدافزارها شناسایی شده و سپس پاکسازی یا حذف می‌شوند. اما کاربر اخطاری نمی بیند. شما می توانید گزارشات مربوطه را در قسمت تهدیدات ببینید. آنتی ویروس امنیت کامل پادویش ضامن امنیت رایانه شماست.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!