ضد باج گیر پادویش شامل لایه های مختلفی برای رویارویی با باج گیر ها هستند. هر لایه وظیفه مقابله با تهدید متناسب با خود را دارند. برای آشنایی بیشتر با این لایه ها با ما همراه باشید:

.

.

.

.

.

ضد باج گیر پادویش

ضدباج گیر پادویش شامل چهار لایه اصلی برای رویارویی با باج گیر ها هستند. در ادامه هر یک از این چهار لایه و ویژگی های مربوطه بیان می گردد:

لایه های ضد باجگیر

لایه محافظت اطلاعات: (Tamper Protection)   اولین لایه و ابتدایی ترین لایه ای که به محض نصب ضدباج گیر روی سیستم شما فعال می شود لایه محافظت اطلاعات می باشد. این لایه نیازی به اتصال اینترنت نداشته و با خصوصیات بالای امنیتی بسیاری از باج گیرهای معروف همانند ویروس وانکرای را شناسایی کرده و جلوی نفوذ آن به سیستم را می گیرد.

ضد باجگیر

ویروس وانکرای را می شناسید؟ در ماه می سال ۲۰۱۷ میلادی، حمله سایبری عظیمی با استفاده از این باج‌افزار آغاز شد که بیش از ۲۳۰ هزار رایانه در ١٥٠ کشور جهان را آلوده ساخت و به ۲۸ زبان از قربانیان باج طلب می‌کرد.

ضد باجگیر پادویش
ضد باجگیر پادویش شامل چهار لایه مستحکم دفاعی برای مقابله با باجگیرها می باشد

لایه داده‌بان: (DataCop)  دومین لایه امنیتی ضدباج گیر پادویش لایه داده بان است. این لایه روزی دوبار از تمامی اطلاعات سیستم شما بکاپ می گیرد تا در صورت حمله باج گیرها با استفاده از آن بکاپ ها از اطلاعات شما محافظت کند.

مکانیزم این لایه طوری طراحی شده که حجم این بکاپ ها بسیار پایین بوده و مقدار زیادی از حافظه شما را اشغال نمی کند. یکی از فواید جانبی عملکرد این لایه این است که اگر مثلا فایلی را به اشتباه حذف یا رونویسی کردید بتوانید از این طریق آن را بازگردانی نمایید. این قابلیت بسیار جذاب و قابل ملاحظه می باشد.

لایه محافظتی ضد باجگیر

لایه محافظت (MBR) : سومین لایه محافظتی ضدباج گیر پادویش لایه محافظت MBR می باشد. این لایه امنیتی نیز برای باج گیرهای خاصی طراحی شده که اقدام به رمز نمودن اطلاعات کامپیوتر می کند. بدین منظور لایه فوق از رمز شدن اطلاعات قبل از خاموش شدن سیستم جلوگیری می کند. این لایه امنیتی مانع از حملات باج گیر های فوق می شود.

آنتی فیشینگ

لایه محافظت طعمه‌گذاری(Bait) : چهارمین لایه امنیتی که ضدباج گیر پادویش را از سایر ضدباج گیرها متمایز می کند لایه محافظت به شیوه طعمه گذاری می باشد. تنها برخی از باج گیرهای بسیار پیشرفته می توانند از سه لایه قبلی بگریزند اما در این لایه قطعا به دام خواهند افتاد.

این باج گیرها جهت ایجاد اختلال دسترسی به اطلاعات آنها را تغییر نام می دهند. مکانیزم عملکردی این لایه طوری می باشد که در نقاط مختلفی از فایل ها و فولدر های شما طعمه هایی را برای باج گیرها قرار داده و درصورت شناسایی باج گیر, آنها را خنثی سازی می کند. طعمه ها دائما تغییر نام می دهند تا توسط باج گیرها شناسایی نشوند. در ضد باج گیر پادویش امکان فعال/غیر فعال سازی این قابلیت وجود دارد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!