با توجه به افزایش قیمت موبایل نیاز به استفاده از یک سیستم ضد سرقت موبایل نیز افزایش یافته است. پادویش برای رفع این نیاز، سیستم ضد سرقت موبایل را درون محصول آنتی ویروس پادویش نسخه اندروید ارائه داده است. در این مطلب به معرفی این قابلیت می پردازیم.

آنتی ویروس پادویش نسخه اندروید، دارای قابلیت های زیادی می باشد. سیستم ضد سرقت، سیستم ضد فیشینگ، دیواره آتش پیشرفته از جمله قابلیت های این محصول می باشند. در ادامه به معرفی سیستم ضد سرقت تلفن همراه خواهیم پرداخت.

آموزش کار با سیستم ضد سرقت تلفن همراه

برای استفاده از سیستم ضد سرقت تلفن همراه پس از نصب محصول، وارد گزینه ضد سرقت شده و آن را فعال نمایید. در ادامه می بایست شماره تلفن همراه شخص معتمدی را در این سیستم معرفی نمایید. از این پس می توانید درصورت مفقود شدن تلفن همراهتان، با استفاده از دستورات زیر از قابلیت های این سیستم استفاده نمایید.

·قفل کردن دستگاه (Lock): این دستور، دستگاه شما را وادار می سازد که قفل صفحه اصلی آن فعال شود.

·قفل و تغییر رمز عبور دستگاه (LockP): این دستور ابتدا دستگاه شما را قفل نموده و سپس پیامکی حاوی کلمه عبور، به شماره معتمد فرستنده پیامک، ارسال می کند. اگر شماره معتمد مورد نظر ظرف مدت 5 دقیقه با ارسال پیامک بعدی (دستور OK) ادامه دستور را تایید کرد، کلمه عبور دستگاه به مقدار تولید شده تغییر خواهد کرد. در دستگاه با اندروید 7 و بالاتر، رمز عبور در صورتی تغییر می کند که دستگاه قفل صفحه نداشته باشد.

·تایید (OK): با ارسال دستورLockP“، باید این دستور برای تایید تغییر رمز عبور ارسال شود. پس از ارسال دستور“OK”رمز عبور جدیدی اعمال می شود.

·هشدار (Alarm): باعث می شود دستگاه شما حتی در صورت غیر فعال بودن صدای زنگ، حداکثر میزان صدا را منتشر کند.

·مکان یابی (Find): مکان تلفن خود را در نقشه گوگل برای شما ارسال می کند.

·پاک کردن (Wipe): این دستور، تمام داده های موجود در حافظه داخلی و رم شما را پاک می کند. برای فعال بودن این قابلیت، باید در نرم افزار آنتی ویروس تلفن همراه، در بخش ضد سرقت، تیک گزینه “فعالسازی پاک کردن داده ها از راه دور” را زده باشید.

این نکته قابل ذکر می باشد که قبل از فعالسازی سیستم باید نسبت به تعریف یک کلمه عبور اقدام نمایید. پیامک ارسالی از شخص معتمد باید حاوی کلمه عبور تنظیم شده و در ادامه یکی از دستورات فوق باشد. مثلا با تعریف کلمه عبور “admin” در صورتی که شخص معتمد متن “admin Find” را برای موبایل شما ارسال کند، لینک حاوی مکان موبایل در نقشه گوگل برای شماره معتمد پیامک می گردد. در صورت کلیک بر روی لینک فوق، موبایل مفقود شده قابل ردیابی می باشد.

در صورت تعویض سیم کارت، سیستم ضد سرقت موبایل چطور کار می کند؟

در صورت تعویض سیم کارت، یک پیامک با شماره سیم کارت جدید برای شخص معتمد ارسال می گردد. شخص معتمد بعد از دریافت پیامک، نسبت به تعویض سیم کارت و شماره جدید آگاهی یافته و می تواند دستورات سیستم ضد سرقت موبایل را برای سیم کارت جدید ارسال نماید. البته برای این کار باید اولا سیستم ضد سرقت موبایل از قبل فعال بوده و ثانیا تیک گزینه “فعالسازی هشدار دادن هنگام تغییر سیم کارت” را زده باشید.

سایر قابلیت های آنتی ویروس پادویش نسخه اندروید

این محصول از تلفن همراه و تبلت های شما در دنیای حقیقی و مجازی محافظت می کند. سیستم ضد سرقت موبایل، آن را در فضای حقیقی محافظت نموده و سایر قابلیت های آنتی ویروس پادویش نسخه اندروید، آن را در دنیای مجازی محافظت می نماید. از جمله قابلیت های این محصول می توان به موارد زیر اشاره نمود:

·پویش سریع و کامل حافظه گوشی و حافظه جانبی

·سیستم ضد فیشینگ برای تشخیص و اعلان درگاه های بانکی جعلی

·دیواره آتش پیشرفته جهت مدیریت دسترسی نرم افزار ها به اینترنت

·مدیریت و محافظت از برنامه ها

·پاکسازی فایل های بلااستفاده

جهت آشنایی بیشتر با آنتی ویروس پادویش نسخه اندروید و آگاهی از سایر امکانات و ویژگی های آن به صفحه محصول آنتی ویروس اندروید از منوی “محصولات” مراجعه نمایید. همچنین برای دانلود و استفاده رایگان 20 روزه از آنتی ویروس پادویش اینجا را کلیک نمایید.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!