این روزها نرم افزار های امنیتی زیادی در عرصه بین المللی عرضه شده اند. یکی از محصولاتی که به شدت در عرصه بین المللی مورد توجه قرار گرفته اند، گروه محصولات پادویش می باشند. در این مطلب به بررسی تاثیرات تکنولوژی محصولات پادویش در دنیای دیجیتال می پردازیم.

در میان محصولاتی که به امنیت سایبری پرداخته اند رقابت تنگاتنگی وجود دارد. این محصولات از سوی برند های مختلفی ارائه شده اند و هرکدام از آنها با ارائه تکنولوژی های پیشرفته سعی دارند، سهم بازار خود را افزایش دهند. یکی از این برندها پادویش می باشد. پادویش محصولات امنیتی خود را با تکنولوژی های پیشرفته ای ارائه داده است. تکنولوژی هایی که در عرصه بین الملل تاثیرات شگفتی را به همراه داشته است. در ادامه به بررسی هر یک از این تاثیرات می پردازیم:

 

اسناد منتشر شده در سایت ویکی لیکس توسط ادوارد اسنودن

سایت ویکی لیکس یک وب سایت افشاگر است که در سال های گذشته اسناد جنجالی زیادی را علیه سازمان CIA و سیاستمداران آمریکایی فاش نموده است. در صورتی که در وب سایت ویکی لیکس عبارت “پادویش” را جستجو نمایید، 18 نتیجه قابل مشاهده می باشد.

با بررسی نتایج مذکور متوجه می شوید که این موارد مربوط به یکی از بزرگترین حملات جاسوسی قرن به نام “Vault7” می باشد. اسناد Vault7  آخرین افشای ویکی لیکس بوده و حاوی فایل‌های اطلاعاتی محرمانه مربوط به ابزارهای سایبری سازمان CIA می باشد. از جمله می توان به ابزارهای هک آیفون، انواع سیستم‌های عامل کامپیوتر، مرورگرهای شناخته شده و حتی تلویزیون‌های هوشمند اشاره نمود.

نتایج منتشر شده در وب سایت ویکی لیکس بیانگر این موضوع است که آنتی ویروس پادویش با ابزار های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) مقابله کرده و آنها را مسدود نموده است.

حملات بسیار خطرناک بدافزار واناکرای

در سال 2017 میلادی، حمله سایبری عظیمی در جهان اتفاق افتاد. این حملات توسط بدافزار واناکرای صورت گرفت. واناکرای نوعی ویروس کامپیوتری است که اطلاعات کاربر را قفل کرده و برای پس دادن آنها از کاربران طلب پول می نماید. اصطلاحا این نوع بدافزارها را، باج گیر می نامند.

باج گیر واناکرای بیش از 230 هزار رایانه در 150 کشور را مورد حمله قرار داد. پس از مدتی شرکت های امنیتی و محصولات آنتی ویروس در جهان با انتشار بروزرسانی برای نرم افزار های خود توانستند ادامه حملات این باج گیر خطرناک را خنثی سازند. اما اطلاعات قفل شده کاربران برای همیشه از دست رفت و واناکرای میلیاردها دلار خسارت به ایشان وارد نمود.

این اتفاقات در حالی به وقوع پیوست که ضد باج گیر پادویش از همان لحظه نخست و بدون دریافت هیچ گونه بروزرسانی توانست بدافزار واناکرای را شناسایی کرده و از حملات آن جلوگیری نماید. زیرا که ضد باج گیر پادویش به واسطه تکنولوژی رفتارشناسی، هوش مصنوعی و بدون نیاز به آشنایی قبلی، می تواند باج گیر ها را شناسایی نماید. قابلیتی که سایر آنتی ویروس های مطرح دنیا از آن بی بهره اند.

 

گواهینامه مقابله 100% با باج گیر ها توسط موسسه AV-test آلمان

موسسه بین المللی Av-test طبق آزمایش های مختلف خود بر روی انواع آنتی ویروس ها در پایان هر سال میلادی آنتی ویروس برتر را معرفی می کنند. گواهینامه های منتشر شده توسط این موسسه از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشند.

آنتی ویروس پادویش به واسطه برخورداری از حفاظت 4 لایه خود در مقابله با بدافزارهای باج گیر، تاییدیه موسسه Av-test را کسب نموده است. مطابق گواهی نامه موسسه Av-test، پادویش توانایی شناسایی و مقابله با 100% بد افزار های باج گیر را دارد. به عبارت دیگر هیچ کدام از باج افزار های شناخته شده و حتی ناشناس، امکان نفوذ به رایانه هایی که روی آنها پادویش نصب شده اند، را ندارند.

تاثیرات بیان شده جایگاه ویژه ای را برای برند پادویش در میان برند های جهانی در حوزه امنیت سایبری به همراه داشته است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از محصولات پادویش می توانید به منوی معرفی محصولات در بالای سایت مراجعه نمایید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!