یکی از مشکلات نرم افزار های آنتی ویروس ها، تولید و انتشار بسیار سریع و لحظه ای ویروس ها در فضای مجازی می باشد. مشکل دیگر نیز محدودیت در تعداد بروزرسانی آنتی ویروس ها می باشد. یعنی اگر آنتی ویروسی هر روز یکبار هم بروزرسانی ارائه دهد، هکر ها 24 ساعت فرصت دارند تا ویروس جدیدی را روانه رایانه شما کنند که آنتی ویروس شما آن را نمی شناسد. در این مطلب به بررسی سامانه ابری پادویش می پردازیم.

 

 

 

 

وقتی شما آنتی ویروسی را روی رایانه خود نصب می کنید، این نرم افزار دارای یک بانک اطلاعاتی می باشد. آنتی ویروس به واسطه اطلاعات خود می تواند تمامی ویروس هایی را که قبلا تولید و منتشر شده است را شناسایی و نابود نماید. اما ویروس نویسان و هکر ها دائما در تلاش هستند تا ویروس های جدید و پیچیده تری را تولید و منتشر نمایند.

مسلما آنتی ویروس شما اگر اطلاعاتی را از قبل در بانک اطلاعاتی خود نداشته باشد امکان شناسایی آن ویروس جدید را ندارد.تولید کنندگان آنتی ویروس برای ویروس هایی که بعدا تولید و منتشر خواهند شد چاره ای اندیشیده اند. آنها در بازه های زمانی مشخص آپدیتی را برای آنتی ویروس های سراسر جهان ارسال می کنند و اطلاعات ویروس های جدید را در قالب یک بروزرسانی به نرم افزار آنتی ویروس معرفی می کنند.

اما مشکلی که هنوز وجود دارد اینست که تولید و انتشار ویروس ها در فضای مجازی به صورت بسیار سریع و لحظه ای اتفاق می افتد. تصور کنید شما بروزرسانی امروز را دریافت کرده اید و در مقابل تمامی ویروس هایی که تا این لحظه تولید شده اند ایمن گشته اید. حال در نقطه ای از جهان یک ویروس جدیدی تولید و منتشر می گردد. در بهترین حالت آنتی ویروس شما در بروزرسانی که فردا دریافت خواهد کرد اطلاعات این ویروس جدید را کسب می نماید اما در این 24 ساعت ویروس جدید می تواند به رایانه شما نفوذ کرده و اطلاعات شخصی شما را منتقل نموده و سیستم شما را آلوده نماید.

از طرفی شرکت های آنتی ویروس نمی توانند هر ساعت یکبار یک بروز رسانی منتشر کنند زیرا کاربران ازین امر خسته و عصبانی می شوند. تصور کنید نرم افزاری را نصب کرده اید که دائما در حال دانلود از اینترنت می باشد. احتمالا خودتان در تنظیمات نرم افزار اجازه می دهید تا دانلود فقط روزانه یکبار انجام گردد.

 

نظارت ابری پادویش
سامانه نظارت ابری پادویش

سامانه نظارت ابری پادویش

آنتی ویروس پادویش برای این مشکل از سامانه ابری پادویش استفاده می کند. تصور کنید به جای دانلود های مستمر و روزانه نرم افزار شما به یک سامانه در فضای مجازی متصل باشد و اطلاعات ویروس ها را از آنجا رصد کند. حال کافی است تا ویروس جدیدی که لحظاتی پیش تولید شود توسط پادویش شناسایی گردد. به سرعت اطلاعات آن در سامانه ابری پادویش بارگذاری می شود و در همان لحظه تمامی رایانه هایی که پادویش را نصب کرده اند از اطلاعات آن ویروس جدید با خبر می شوند.

بنابراین با سامانه نظارت ابری آنتی ویروس پادویش دیگر نگران هیچ ویروسی نباشید. شما پادویش را نصب کنید. امنیت موبایل و کامپیوترتان را به ما بسپارید…

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!