بهترین راه برای مقابله با بد افزراها استفاده از آنتی ویروس اصل است. بسیاری از کاربران برای مقابله با بد افزارها آنتی ویروس های رایگان یا کرک شد را نصب می کنند ولی نمی دانند که آنتی ویروس های اصل با غیر اصل عملکرد متفاوتی دارند.

.

.

.

.

آنتی ویروس های غیر اصل که عموما رایگان یا با بهای ناچیز در اختیار کاربران قرار می گیرند به سه دسته تقسیم می شوند. در ادامه معایب هر دسته تشریح شده است:

  • آنتی ویروس های کرک شده: این آنتی ویروس ها ساختارشان دستکاری شده تا به رایگان در اختیار شما قرار بگیرد. اما دو عیب اساسی دارند:
    • با هوشمند شدن سرورهای مرجع آنتی ویروس ها, مکانیزم کرک شدن این نوع آنتی ویروس ها بعد از مدتی شناسایی شده و ممکن است در یک بازه زمانی خاص از کار افتاده و دیگر قابل استفاده نباشند.
    • یکی از مهمترین معایب آنتی ویروس های کرک شده, دستکاری شده بودن آن است. وقتی شما این آنتی ویروس های کرک شده را نصب می کنید عملا ساختاری معیوب را بر روی سیستم خود فعال کردید. که در مقابل حملات عملکرد مطلوبی ندارد.
  • اتصال به سرور های جعلی: برخی از ارائه دهندگان آنتی ویروس های غیر اصل تنظیمات نرم افزار را تغییر می دهند به گونه ای که به جای اتصال به سرور اصلی به سرور های جعلی متصل شوند. فرآیند بروزرسانی با تاخیر گاها تا یک ماه اعمال می گردد و این امر باعث می شود تا سیستم شما در برابر هیچ کدام از ویروس های جدید مقاومتی نداشته باشد.
  • لایسنس های دستکاری شده: برخی شرکت های آنتی ویروس برای بازاریابی بیشتر، اجازه می دهند که یکسری از لایسنس دستکاری شده فعال باشند، سرور این شرکت ها ابتدا اقدام به بروزرسانی لایسنس های اصلی کرده و سپس بروزرسانی محدود و ضعیفی را برای لایسنس های دستکاری شده ارائه می دهند که به هیچ وجه امنیت سیستم شما را تضمین نمی کنند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!