😱 خسارت ۱۱.۵ میلیاردی باج افزارها به کاربران

در سال ۲۰۱۹ باج‌افزارها به تنهایی بیش از ۱۱.۵ میلیارد دلار زیان مالی به سازمان، شرکت‌ها و یا اشخاص وارد کرده‌اند. اگر به این رقم، آسیب ناشی از خرابکاری ویروس‌ها، کرم‌ها، تروجان‌ها و …. را نیز اضافه کنید. به راحتی میزان گستردگی و زیان باری بدافزارهای کامپیوتری را احساس خواهید کرد.

با رعایت نکاتی که گاهی بسیار ساده بنظر می‌رسند، می‏‌توان در برابر بسیاری از تهدیدات ایمن ماند:

– به پیام‌ها به خصوص پیام‌هایی که از طریق پیام‌رسان‌ها، ایمیل یا حتی پیامک به دستتان می‌رسند بدگمان باشید. فقط از مراجع معتبر مسائل را دنبال کنید. هرگز روی لینک‌های درون این پیام‌ها کلیک نکنید. اگر حتی اندکی شک دارید، حتما به جای کلیک روی لینک، در اینترنت جستجو کنید تا سایت مربوطه را پیدا کنید.

-برای مقابله با خطرات سایبری و پیشگیری از بدافزارها به ویژه اکسپلویت‌ها (کدهای مخرب) حتما از آخرین نسخه آپدیت شده سیستم عامل، نرم‌افزارها و مرورگرها استفاده کنید.

-مراقب وب سایت‌های آلوده باشید. یکی از راه‌های تشخیص سایت‌های جعلی به ویژه سایت‌های فیشینگ، چک کردن آدرس URL سایت مورد نظر است.

-حافظه‏‌های جانبی مثل فلش‏‌ها که از طریق USB متصل می‏‌شوند عامل مهمی در آلودگی سیستم‏‌ها به بدافزارها هستند. در استفاده از این نوع حافظه‏‌ها لازم است احتیاط بیشتری صورت گیرد.

– حتما از فایل‌های حساس و حیاتی خود به صورت دوره‏ای فایل پشتیبان تهیه کنید.

– از یک آنتی‌ویروس معتبر استفاده کنید که دارای قابلیت‏‌های امنیتی کارآمد وسیستم‏‌های محافظتی به‏ روز باشد. همچنین آنتی ‏ویروس خود را دائما به روز نگه دارید و به هشدارهایی که از سمت آنتی ویروس داده می‌‏شود توجه نمایید. در صورت لزوم با افراد خبره در حوزه امنیت رایانه مشورت نمایید.

با پادویش امنیت را تجربه کنید… 😍

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!