با آغاز رسمی فروش سهام عدالت جمعیت میلیونی ایرانیان جهت فروش این سهام دست به کار شدند. با توجه به شیوع ویروس کرونا تنها امکان فروش غیرحضوری و اینترنتی سهام عدالت وجود دارد. همین موضوع باعث شد تا سودجویان و هکرها به فکر سوء استفاده از این جمعیت کثیر و میلیونی بیفتند.

 

 

 

 

 

متاسفانه جمع کثیری از افراد در زمینه خطرات و تهدیدات فضای مجازی آگاهی کمی دارند. به همین خاطر در زمان هایی که طی اطلاعیه های عمومی افراد باید برای انجام امور شخصی و مالی از فضای مجازی استفاده کنند، سودجویان و هکرها نیز دست به کار شده و از عدم آگاهی ایشان سوء استفاده نمایند.

ثبت نام برای سهام عدالت, ثبت نام برای کارت سوخت، دریافت رمز پویا و … همه این موارد فرصت هایی را برای سودجویان فراهم می آورد. بنابراین باید با شناخت تهدیدات و راه های نفوذ و کسب آگاهی مانع فرصت جویی آنها شویم.

 

آزاد سازی سهام عدالت
روش های مورد استفاده سودجویان

به گزارش آزمایشگاه تحلیل بدافزار پادویش در روز های اخیر پیامک‌هایی جعلی با موضوع سهام عدالت و برای دریافت اطلاعات کاربران ارسال شده است. با انتشار خبرهایی از شرایط جدید سهام عدالت، امکان فریب افراد توسط سودجویان به روش‌های گوناگون نیز پدید آمده است.

برخی از راهکار های مقابله با سودجویان

به یاد داشته باشید برای واریز هر وجهی به حساب شما تنها شماره حساب و شماره کارت بانکی کفایت می کند و از دادن سایر اطلاعات حساب خود نظیر رمز دوم، تاریخ انقضا و CVV2 اکیدا خودداری نمایید.

همچنین بعضی هکر ها لینک هایی را با پیامک یا در شبکه های مجازی منتشر می کنند و در صورت کلیک روی این لینک ها فایل هایی روی گوشی شما بارگذاری می شوند که ویروس موبایل بوده و اطلاعات شخصی شما را برای هکر ها ارسال می کنند.

برخی دیگر از لینک ها نیز شما را تشویق به پرداخت وجه مبلغی در درگاه های مجازی می کنند. مثلا برای واریز فلان مبلغ نیاز است تا شما فلان مبلغ بسیار ناچیز را بابت هزینه های اداری، ارسال، کارمزد یا غیره واریز نمایید. اکثر این درگاه های مجازی فیشینگ بوده و فقط ظاهر صفحات بانک را دارند ولی صفحه واقعی درگاه بانکی نیستند. این صفحات اطلاعات حساب وارده توسط شما را برای هکرها ارسال می کنند و آنها نیز براحتی حساب شما را خالی می کنند. بنابراین روی لینک های ارسالی توسط پیامک ها و یا شبکه های مجازی کلیک نکنید.

 

آنتی ویروس موبایل
آنتی ویروس موبایل پادویش شما را از مخاطرات فضای مجازی ایمن نگه میدارد

با نصب آنتی ویروس اورجینال با آرامش خیال در فضای مجازی فعالیت نمایید

در این میان با پیشرفت فناوری، راه های نفوذ و جاسوسی نیز گسترش یافته و ویروس های پیچیده تر منتشر می شوند. تنها راه در امان ماندن از همه این اتفاقات ناگوار استفاده از آنتی ویروسی اورجینال نظیر آنتی ویروس پادویش می باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!