ضد فیشینگ پادویش

با گسترش روز افزون تراکنش های اینترنتی، درگاه های پرداخت جعلی (فیشینگ) نیز افزایش یافته اند. این درگاه ها اطلاعات حساب بانکی افراد را سرقت کرده و حساب ایشان را خالی می کنند. یکی از مؤثرترین روش های مقابله با درگاه های جعلی، استفاده از ابزار ضد فیشینگ پادویش می باشد.

در گذشته بسیاری از تراکنش ها بصورت نقدی و یا با مراجعه حضوری به بانک ها انجام می شد. اما امروزه اکثر پرداخت ها در بستر اینترنت انجام می شود. حتی بسیاری از خدمات بانکی نیز بصورت غیرحضوری و اینترنتی انجام می گیرد. لذا کلاهبرداران اینترنتی اقدام به ساخت درگاه های جعلی مشابه درگاه های بانکی کرده اند. درگاه های جعلی اطلاعات حساب بانکی افراد را در اختیار کلاهبرداران قرار می دهند. آنها نیز براحتی با اطلاعات بدست آمده حساب کاربران را خالی می کنند.

صفحه فیشینگ چیست؟

صفحاتی که اطلاعات حسابهای بانکی افراد را با فریب دادن ایشان سرقت می کنند، صفحات فیشینگ می نامند. این صفحات از لحاظ ظاهری بسیار مشابه صفحات درگاه بانکی واقعی بوده و تشخیص آنها بسیار دشوار می باشد. کاربران معمولا بصورت دقیق درگاه های پرداخت را بررسی نمی کنند. آنها با دیدن صفحاتی مشابه درگاه های بانکی بلافاصله اطلاعات حساب بانکی خود را وارد می کنند.

حملات فیشینگ چگونه انجام می شود؟

روزانه پیام های زیادی در شبکه های اجتماعی، ایمیل ها و پیامک ها حاوی لینک های پرداخت جعلی برای کاربران ارسال می شود. اگر کاربری وارد این صفحات شده و اطلاعات بانکی خود را وارد نماید، کلاهبرداران اینترنتی این اطلاعات را مشاهده می کنند. آنها می توانند بصورت همزمان یک خرید اینترنتی را با همان اطلاعات انجام دهند. هنگامی که کاربر روی دکمه دریافت رمز دوم پویا کلیک می کند، هکر ها نیز درخواست رمز دوم پویا را برای بانک ارسال می کنند. رمز دوم برای کاربر پیامک می شود و او هم آن را در صفحه فیشینگ وارد می کند. هکرها نیز رمز دومی که از کاربر دریافت کرده اند را در درگاه واقعی وارد کرده و به همین سادگی پول را از حساب کاربران خارج می کنند.

ضد فیشینگ چیست؟

ضد فیشینگ ابزاری جهت شناسایی و مقابله با حملات فیشینگ می باشد. این ابزار به سرعت صفحات فیشینگ را شناسایی کرده و به کاربران هشدار می دهد. در نتیجه کاربران می تواند بدون دغدغه پرداخت های اینترنتی خود را انجام داده و از حملات فیشینگ در امان بمانند.

ضد فیشینگ پادویش چیست؟

ضد فیشینگ پادویش ابزاری جهت شناسایی و هشدار صفحات پرداخت فیشینگ به کاربران می باشد. هرگاه وارد درگاه پرداختی شوید، ابزار ضد فیشینگ پادویش صفحه مورد نظر را به سرعت بررسی می کند. پیام “این درگاه پرداخت ایمن می باشد” برای درگاه های بانکی واقعی و پیام “این صفحه پرداخت ایمن نمی باشد” برای درگاه های غیر ایمن و فیشینگ، بصورت خودکار به کاربر نمایش داده می شود. این ابزار برای سیستم عامل ویندوز در قالب افزونه مرورگر و برای سیستم عامل اندروید در قالب یکی از امکانات آنتی ویروس اندروید پادویش ارائه شده است.

افزونه ضد فیشینگ پادویش برای سیستم عامل ویندوز

این افزونه بر روی مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس قابل نصب می باشد. تهیه و استفاده از افزونه ضد فیشینگ پادویش برای سیستم عامل ویندوز کاملا رایگان می باشد. جهت نصب این افزونه می توانید عبارت “ضد فیشینگ پادویش” را در مخزن افزونه مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس جستجو نمایید. سپس آن را نصب نموده تا آیکون پادویش به نوار ابزار مرورگر اضافه شود. از داخل این ابزار امکان گزارش درگاه های پرداخت مشکوک به فیشینگ وجود دارد.

قابلیت ضد فیشینگ در آنتی ویروس اندروید پادویش

ابزار ضد فیشینگ برای سیستم عامل اندروید، به عنوان یکی از قابلیت های آنتی ویروس اندروید پادویش ارائه شده است. جهت بهره گیری از این قابلیت ابتدا آنتی ویروس اندروید پادویش را بر روی تلفن همراه خود نصب نموده و سپس قابلیت ضد فیشینگ را فعال نمایید. در این ابزار امکان وارد نمودن دستی صفحات پرداخت مجاز و غیر مجاز وجود دارد.

 

جهت آشنایی بیشتر با ضد فیشینگ پادویش و آگاهی از سایر امکانات و ویژگی های آنتی ویروس اندروید پادویش به صفحه محصول آنتی ویروس اندروید پادویش از منوی “محصولات” مراجعه نمایید. همچنین برای دانلود و استفاده رایگان 20 روزه از آنتی ویروس اندروید پادویش اینجا را کلیک نمایید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!