برخی کاربران برای حفظ امنیت اطلاعات خود، آنتی ویروس های رایگان، کرک شده و یا ارزان قیمت غیر اورجینال را نصب می کنند. این افراد تصور می کنند، آنتی ویروس ها بعد از کرک شدن، عملکردی مشابه آنتی ویروس های اورجینال دارند. در این مطلب به بررسی تفاوت آنتی ویروس های اورجینال و غیر اورجینال می پردازیم.

ضرورت استفاده از آنتی ویروس چیست؟

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به آنتی ویروس اعتقادی ندارند، باید بدانید که مطابق گزارش پایگاه معتبر فورتی نت (یکی از مراجع معتبر بین المللی در حوزه امنیت فضای سایبری)، در سه فصل ابتدایی سال 2020، حدود 36 میلیارد حمله سایبری در جهان رخ داده است. این جمله بدین معناست که در هر ثانیه 1500 حمله سایبری در جهان انجام می شود. خسارت مالی این حملات پنجاه هزار دلار در هر ثانیه تخمین زده شده است. بنابراین اگر می خواهید از اسناد و اطلاعات خود محافظت نمایید، می بایست از آنتی ویروس استفاده نمایید.

چرا از آنتی ویروس غیر اورجینال استفاده نکنیم؟

اگر به دنبال نصب و استفاده از آنتی ویروس هستید، باید بدانید که تنها آنتی ویروس اورجینال می تواند نیاز شما را بصورت کامل برآورده سازد. آنتی ویروس های غیر اورجینال که عموما رایگان یا با بهای ناچیز در اختیار کاربران قرار می گیرند، به هیچ وجه عملکرد آنتی ویروس های اورجینال را ندارند. در ادامه به بررسی آنتی ویروس های غیر اورجینال پرداخته شده است:

  • آنتی ویروس های رایگان: شرکت های تولید کننده آنتی ویروس در جهان، عموما برای تست محصولات خود، نسخه های رایگان را تولید و عرضه می کنند. این نسخه از محصولات، بعد از مدت کوتاهی غیر فعال خواهد شد.
  • لایسنس هایی که به صورت رایگان در سایتها منتشر می شوند: بعضی از شرکت های تولید کننده آنتی ویروس، با هدف جذب سهم بیشتری از بازار، اقدام به صدور و انتشار لایسنس رایگان محصولات خود می نمایند. بروزرسانی محصولاتی که با این لایسنس ها فعال می شوند، بعد از گذشت زمان کوتاهی، با محدودیت روبرو شده و دیگر نمی توانند ایمنی لازم را تامین کنند.
  • نرم افزار های آنتی ویروس کرک شده: برای کرک کردن یک نرم افزار، نیاز است تا ساختار آن نرم افزار دستکاری شود. این موضوع باعث ایجاد حفره امنیتی در نرم افزار شده و امنیت سیستم را به خطر می اندازد. بنابراین امکان نفوذ در آنتی ویروس های کرک شده فراهم می باشد. از طرف دیگر، سرور شرکت های تولید کننده آنتی ویروس در جهان، روز به روز هوشمند تر شده و بعد از مدت زمان کوتاهی نرم افزار های کرک شده را شناسایی و غیر فعال می نمایند.
  • آنتی ویروس های به ظاهر اورجینال خارجی: اگر به سایت های اصلی آنتی ویروس های خارجی مراجعه نمایید و قیمت آنها را با نرخ ارز کنونی محاسبه نمایید، متوجه قیمت بالای آنتی ویروس های اورجینال خواهید شد. برای مثال در حال حاضر هیچ یک از آنتی ویروس های معتبر اورجینال، کمتر از 500 هزار تومان قابل تهیه نیستند. در حالیکه آنتی ویروس های به ظاهر اورجینال، با قیمت های بسیار ارزانتر از قیمت واقعی، در حال عرضه هستند.
    تفاوت قیمت موجود، به این دلیل می باشد، که عرضه کنندگان محصولات به ظاهر اورجینال، آنها را از سایت اصلی خریداری نمی کنند. بلکه با راه اندازی یک سرور جعلی و دستکاری محصولات، لایسنس های جعلی ساخته و نرم افزار را به جای اتصال به سرور اصلی، به سمت سرور های جعلی سوق می دهند. در ادامه بسته های بروزرسانی و آپدیت محصول را از سرور اصلی دریافت کرده و بر روی سرور های جعلی قرار می دهند. اما در این حالت فرایند بروزرسانی عموما با تاخیر همراه می باشد. نرم افزار نصب شده، بسته های بروز رسانی منتشر شده را بعد از چندین هفته دریافت نموده و به همین دلیل آنتی ویروس های به ظاهر اورجینال، امکان مقابله با ویروس های جدید را ندارند.
  • آنتی ویروس های به ظاهر اورجینال ایرانی: اغلب برند های آنتی ویروس در ایران، بدون رعایت قانون کپی رایت و کسب اجازه از آنتی ویروس های خارجی، قالبی فارسی را بر روی هسته آنها نصب کرده و به نام آنتی ویروس اورجینال ایرانی عرضه می کنند. این محصولات به دلیل عدم کسب مجوز از شرکت های خارجی، با خطر قطع دسترسی و غیر فعال شدن دائمی مواجه هستند. از سوی دیگر، شرکت های عرضه کننده این محصولات، امکان تغییر در هسته و یا شخصی سازی آنها را ندارند.

بهترین آنتی ویروس اورجینال چیست؟

برای تهیه آنتی ویروس اورجینال دو انتخاب وجود دارد: آنتی ویروس اورجینال خارجی و آنتی ویروس اورجینال ایرانی. در ادامه به بررسی این دو انتخاب پرداخته شده است:

  • آنتی ویروس اورجینال خارجی: عملکرد این محصولات معمولا بسیار مطلوب می باشد. اما استفاده از این محصولات برای کاربران ایرانی، ایراداتی را نیز به همراه دارد. مهمترین ایراد، قیمت بالای این محصولات می باشد. آنتی ویروس های اورجینال معمولا با قیمتی بین 500 هزار تا یک میلیون تومان عرضه می گردند. از طرف دیگر تحریم کشورمان باعث شده تا پشتیبانی این محصولات برای کاربران ایرانی با مشکل مواجه شود. عدم پشتیبانی از زبان فارسی نیز از دیگر ایرادات این دسته از محصولات می باشد.
  • آنتی ویروس اورجینال ایرانی: آنتی ویروس پادویش تنها آنتی ویروس اورجینال ایرانی می باشد. برخلاف سایر آنتی ویروس های ایرانی، هسته آنتی ویروس پادویش، کاملا بومی می باشد. محصولات پادویش به واسطه ی استفاده از تکنولوژی های بسیار پیشرفته، قابلیت رقابت با محصولات معتبر خارجی را دارد. برخلاف آنتی ویروس های اورجینال خارجی، محصولات پادویش با قیمت بسیار مناسبی عرضه شده است. پشتیبانی حرفه ای و همیشگی، از دیگر مزایای رقابتی این محصولات می باشند. همچنین این محصولات دارای رابط کاربری فارسی می باشند.

یکی از بزرگترین مزایای آنتی ویروس پادویش، وجود قابلیت ضد باج گیر در این محصول می باشد. ضد باج گیر پادویش به تایید موسسه معتبر AV-TEST آلمان، قابلیت شناسایی و مقابله با تمامی ویروس های باجگیر (شناخته شده و ناشناس) را دارد.

آنتی ویروس پادویش یک آنتی ویروس قوی و اورجینال بوده و دارای ویژگی های متعددی می باشد. جهت آشنایی بیشتر با آنتی ویروس پادویش نسخه امنیت کامل و آگاهی از سایر امکانات و ویژگی های آن، به صفحه محصول آنتی ویروس ویندوز از منوی بالا مراجعه نمایید. همچنین برای دانلود و استفاده رایگان 20 روزه از آنتی ویروس پادویش اینجا را کلیک نمایید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!